НАУКОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ
Після вступу на магістерську програму студент обирає тему свого наукового зацікавлення з наступних пропозицій, які ґрунтуються на методології міждисциплінарного дослідження.
Публічна історія і культурна спадщина
Вивчення сучасного суспільства з перспективи минулого; практичні проекти, пов’язані з історією, пам’яттю і спадщиною у сучасному публічному просторі та популяризація історії у сфері мас-медій, освітніх і культурних ініціативах, музейних інституціях і туристичному бізнесі.
Історія України XVI–XXI століть і Релігійна культура ранньомодерної доби
Ранньомодерна і модерна історія України: інтелектуальна і культурна історія «довгого XIX століття», релігійна культура, історії доби тоталітаризму, історія українсько-єврейських стосунків модерного часу.
Медієвістика
Історія античності, західного середньовіччя, Візантії та України-Руси литовсько-польської доби; особлива увага приділяється вивченню джерел, застосуванню лінгвістичних компетенцій з латинської, грецької та церковнослов’янської мов для читання та інтерпретації середньовічних і ранньомодерних текстів.
Історія Європи та Америки ранньомодерного і модерного часу
Дослідження соціокультурної історії окремих країн і регіонів XVI–XX століть, взаємних уявлень і взаємодії між східною та західною частинами європейського континенту.
УНІКАЛЬНІ ДОСЛІДНИЦЬКІ ПРОГРАМИ
Кожен студент також може долучитися до роботи унікальних дослідницьких програм, які пропонують осібну тематику наукових розвідок і академічних компетенцій, таких як спеціальні методи досліджень, вивчення іноземних мов та інше. Окремі програми надають дослідницькі ґранти, що покривають вартість навчання.
- Історія українсько-польсько-словацького пограниччя
- Інтелектуальна історія модерної України
- Україна доби тоталітаризму
- Музеї і культурна спадщина
- Економічні історичні студії
- Історична урбаністика
- Київське християнство
- Єврейські студії
- Іберійські студії
- Жіночі студії
ДОДАТКОВІ КОМПЕТЕНЦІЇ
Унікальна можливість набути додаткові навички, які дозволять розширити можливості професійного розвитку.
Релігійна культура
Реалізується Навчально-дослідною програмою «Київське християнство та унійна традиція» (http://kyiv-christ.ucu.edu.ua/) і зосереджується на підготовці фахівців із питань релігійної культури. У навчальній програмі представлена на рівні курсів вільного вибору «Антропологія християнської думки» і «Релігійна культура», спеціальних курсів, наукових конференцій і науково-методичних семінарів.
Україна доби тоталітаризму
Реалізується Навчально-дослідною програмою «Україна доби тоталітаризму» і зосереджується на вивченні тоталітарного минулого України у XX столітті. У навчальній програмі представлена на рівні спеціальних курсів і науково-методичних семінарів. Програма є постійним співорганізатором наукових конференцій, науково-методичних семінарів і пропонує два дослідницьких ґранти з військової історії та культурного спадку радянської доби.
Єврейські студії
Реалізується Навчально-дослідною програмою «Єврейські студії» (https://jewishstudies.ucu.edu.ua/), що включає в себе набір тематичних і мовних курсів, проведення наукових семінарів, переклад книжок і дослідницьку роботу, спрямовану на збереження та вивчення спадщини євреїв Центрально-Східної Європи, зокрема Галичини.
Жіночі студії
Програма реалізується Центром СУА з жіночих студій (http://lektoriy.ucu.edu.ua/) і зосереджується на дослідженні та промоції досліджень жіночої тематики в соціальному, економічному, історичному та богословському аспектах. У навчальній програмі представлена спеціальними курсами, відкритими лекціями і науково-методичними семінарами. Програма пропонує один дослідницький ґрант.
Іберійські студії
Реалізується Навчально-дослідною програмою «Іберійські студії в УКУ» і зосереджується на вивченні соціо-культурної історії Іспанії та іспаномовного світу, політичних і культурних взаємин між Іспанією та народами Східної Європи. У навчальній програмі представлена на рівні спеціальних курсів і науково-методичних семінарів.
Економічні історичні студії
Реалізується Навчально-дослідною програмою «Економнічні історичні студії» та зосереджується на вивченні проблематики ресурсів, економічного розвитку та нерівності в історичній перспективі. У навчальній програмі представлена на рівні спеціальних курсів і науково-методичних семінарів.
Особисті професійні навички (soft skills) – креативне мислення, проектний менеджмент і будування власної кар’єри. Реалізуються в межах магістерського семінару й університетських публічних заходах.